BMI kalkulačka vám ukáže, zda je váš jídelníček správný

Snažíte se žít zdravě a redukovat váhu? Je to dobře, jelikož vaše postava nejenom lépe vypadá, ale zapomínat nelze také na to, že snižujete i rizika zdravotních problémů. Kromě toho, že se pravidelně vážíte, by měla být využívána také BMI kalkulačka. I ta je dnes brána jako jeden z důležitých nástrojů a pomocníků, které je třeba využívat, když dodržujete jídelníček na míru. Pomůže vám určit, zda je vaše váha v pořádku, nebo nikoliv.

BMI kalkulačka je praktickým univerzálním ukazatelem

Samozřejmě se nemusíte obávat toho, že by bylo nutné dané hodnoty počítat z hlavy, nebo na papíře. Existují moderní formy. A právě jednou z nich je internetová BMI kalkulačka. Ta během pár chvil ukáže číslo, které je poměrem vaší váhy k výšce. Využívá se klasický vzorec, který se používá už od dobu vzniku indexu tělesné hmotnosti. Vaše hmotnost v kilogramech je vydělena výškou v metrech na druhou. Vznikne číslo, které je při hubnutí dobré pravidelně sledovat. Podle toho, jak se mění vaše váha, se mění i výpočet, který kalkulačka ukazuje.

Výpočet BMI zobrazuje určující hodnotu

Co je to za hodnotu? Výpočet BMI spojený s využití kalkulačky je dvoumístné číslo, které má také své pojmenování. Říká se mu index tělesné hmotnosti neboli BMI index. Jedná se o číslo, které určuje, zda je váha optimální, nebo nikoliv. Příliš vysoká hodnota ukazuje na nadváhu, nebo dokonce až na obezitu. Naopak hodnoty příliš nízké ukazují na podvýživu. Jak poznáte, zda je váš index správný? Je to jednoduché. Nejprve použijete kalkulačku a poté výsledek porovnáte s tabulkou, kde jsou jasně vidět jednotlivá rozmezí. Při dodržování jídelníčku na hubnutí by mělo být cílem dostat se do té kategorie, která ukazuje na optimální, tedy správnou váhu. Kdo ji má, může si gratulovat, jelikož nejenom dobře vypadá, ale má jistotu i v tom, že jeho tělo je víceméně zdravé.

Jídelníček na míru